MOLE İLE ADIM ADIM MOUSE TARAMA

MOLE İLE ADIM ADIM MOUSE TARAMA

Bugün sizlerle 3D Maker Pronun Mole Tarayıcısı ile adım adım mouse tarayım düzenlemesini gerçekleştrip baskıya hazır hale getireceğiz. Bunun için ilk önce aşağıdaki adımları izlememiz gerekiyor;

JMStudio programını açtıktan sonra bağlantıların doğru olduğundan emin olup gerekli kurulumu gerçekleştirip table scan moduna tıklıyoruz

 

Önce tablayı tek taramamız gerekiyor ki tarama bittikten sonra program tablayı algılayıp taramadan çıkarabilsin. Bunu 2. adım olan Initial kısmına basarak gerçekleştiriyoruz, yaklaşık 30-35 saniye kadar taramamız yeterli olacaktır.

 

  1. Adım olarak Mouse'u tablaya yerleştirdik ve taramaya başladık zaten tarama bittiğinde otomatik olarak duruyor dışarıdan müdahale etmeye gerek kalmıyor. Yan kısımda görebileceğiniz üzere parlaklık ve hassaslık ayarları mevcut ön izlemeye bakarak o kısımları ayarlıyoruz.

 

İşte ilk tarama, oldukça başarılı duruyor ama işimiz henüz bitmiş değil.

Şimdi bir de Mouse'u yan tutup taranmamış olan alt kısmını tarayacağız ve iki taramayı birleştirerek sonuca ulaşmaya çalışacağız.

 

Yine başarılı bir tarama olduğunu düşünüyorum sizce nasıl olmuş?

 

Şimdi edit mode kısmına geleceğiz 3 numaralı kısımdan tablescan3 ve table scan4 ü aktifleştirerek 1 numaralı kısımdan align (birleştir) komutuna basacağız

.

Şimdir otomatik birleştirme işlemini bekleyeceğiz eğer umduğumuz gibi bir sonuç olmazsa manuel birleştirme seçeneği de mevcut.

 

Ve sonuç, sanırım daha güzel olamazdı. Şimdi yandaki 1 numaralı kısımdaki seçenekleri aktifleştirip parçamızı son haline getireceğiz. Bunlar çeşitli düzenleme seçenekleri bir önceki makalelerimizde her birini ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık.

 

 

İşlemler gerçekleşene kadar kısa bir süre beklememiz gerekiyor. Sonuç ne olacak oldukça merak ediyoruz.

 

 

İşte sonuç! Molenin inanılmaz gücü, daha fazla açıklama yazmıyorum ve sizi Molenin sonuçlarıyla baş başa bırakıyorum bir sonraki taramada görüşmek üzere.

 

Yukarıda okuduğunuz makale, size ilgi çekici gelebilir. Bu nedenle, "3D MAKERPRO MOLE 3D TARAMA KARŞILAŞTIRILMASI" başlıklı makalemizi okumaya ne dersiniz?

 

RELATED ARTICLES