Okullar da Mayku FormBox kullanıyor ! 5 yaşındaki çocuklarla bile ...

Okullar da Mayku FormBox kullanıyor ! 5 yaşındaki çocuklarla bile ... - 3Dream Teknoloji
Heather Seabourne geometriyi hologramlarla somut hale getirdi.
Bazı çocuklar yahu gözümde canlandıramıyorum, ben bu geometriden anlamıyorum diyordu.
Artık geometriyi daha iyi görecek, ona dokunabileceksiniz.

Sherfield School, Hampshire'da bulunan ve inovasyonu öğrenci gelişiminin merkezine yerleştiren bir okul.
İngiltere’nin önde gelen okullarından desek yeridir.
Mayku FormBox'ı kullanan Sherfield School, öğrencilerin öğretmen ve asistanların gözetiminde hologram görüntüleyicileri oluşturmasına izin vererek 5 yaşında olan çocukları ürün tasarımı ve mühendisliğe girişle tanıştırdı. Sherfield School, 5-8 yaş arası öğrencilere vakumla şekillendirme ve tasarım ilkelerine uygulamalı ve ilgi çekici bir giriş sağlamak istedi.
Müfredatın bu bölümü genellikle 12-18 yaş arasındaki öğrenciler için ayrılmıştı. Amaç ve asıl zor olan, Mayku FormBox'ın daha genç öğrencilerle nasıl başarılı bir şekilde kullanılabileceğini göstermekti.
“Mayku FormBox, öğrencileri genç yaştan itibaren ürün tasarımıyla meşgul etmek için harika bir araç.” - Heather Seabourne, Sherfield Okulu
 

Vakum ile üretimi bir etkinlik olarak kullanan Sherfield, bu atölyeyi, FormBox’ın başlangıç kitinden alınan bir hologram görüntüleyici oluşturarak genç öğrencilere geometri ve tasarım hakkında bilgi vermek için kullandı. (Bu kitler elbette ki her Mayku FormBox satın alan müşterilerde mevcut)
Öncelikle bahsi geçecek olan viewer’ın bağlamda tam bir karşılığı bulunmadığı için fotoğraftan anlatmak daha mantıklı olacak. Çocukların elinde gördüğünüz şeffaf objeyi (hologram viewer) telefonun üzerine koyduğunuzda hologram için uygun olan bir videoyu açarsanız işlem tamam demektir.
Bakalım Sherfield’da neler yaşanmış…
Ders başladığında, makine ısınırken, öğretmen vakum ile şekillendirmeye temel bir giriş sağlamış. Ayrıca hologram viewer’ı, boyutunu ve şeklini, nasıl yapıldığını açıklayarak öğrencileri geometri ve bilim yönleriyle de tanıştırmış. Bildiğiniz üzere FormBox, 8 yaşın üzerindeki çocuklar tarafından bağımsız kullanım için uygun. Fakat, bir yetişkinin gözetiminde, 5-8 yaş arası çocuklar da bu atölyelere katılıp uygulamalı bir deneyim kazanmış.
Çocuklar etkinlik sırasında; malzemenin tablaya doğru şekilde nasıl yerleştirileceği, ne zaman oluşmaya hazır olduğunu nasıl bilebileceklerini öğrenmişler ve öğretmenin tablayı vakum plakasına doğru hareket ettirmesine yardımcı olmuşlar. Tüm öğrenciler sıraya girdikten sonra öğretmen formlarını nasıl keseceklerini açıklamış. Her iki FormBox, iki farklı atölyede sürekli olarak 40 dakika boyunca kullananlar için herhangi bir sorun veya güvenlik tehlikesi olmadan çalışmış.
Her öğrenciye FormBox'ı deneyimledikten sonra, atölye boyunca öğrendikleri hakkında evde tamamlanması için bir etkinlik kitapçığı verilmiş. Bu kitapçık, öğrencilerin ürettikleri ‘viewer’ ı kullanmaları için bir dizi eğlenceli hologram filmi barındıran Mayku’nun kendi YouTube kanalına bir bağlantı içeriyormuş. Ayrıca Mayku Youtube kanalında vakum ile şekillendirme konusunda bir dizi başka proje için bilgilendirici videolara da ulaşılabiliyor. Bunlar arasında çocukların oluşturabileceği şeyleri genişletmek için FormBox'ı bir 3D Yazıcı ile nasıl partner haline getirebileceğinize dair fikirler de bulunuyor.
Günün sonunda çocuklar hem öğrenerek hem de eğlenerek meşgul olmuşlar. Güvenli şekilde tasarım ve üretim ile tanışmışlar ve eve gittiklerinde kafa çalıştırmaları için bir sebepleri olmuş. Bizce gerçekten eğitim böyle olmalı. Bu yeni teknolojiyi bizler de çocuklarımıza öğretelim ve kullanalım diyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES