3DMakerPro Magic Swift Plus Yüksek Hassasiyetli 3D Tarayıcı Taşınabilir 3D Tarayıcı

3DMakerPro Magic Swift Plus  Yüksek Hassasiyetli 3D Tarayıcı Taşınabilir 3D Tarayıcı

ÖZELLİKLER

Geniş Yakalama Aralığı Magic Swift Plus, tüketici pazarında geniş formatlı ilk 3D tarayıcı olarak öne çıkar. Bu tarayıcı, kullanım kolaylığı, yüksek verimlilik ve üstün doğruluk gibi bir dizi avantajla donatılmıştır ve aynı zamanda ince ayrıntıları yakalama yeteneğine sahiptir. Piyasaya sürüldüğünden beri, on binlerce kullanıcı tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

Yüksek Uyumluluk Magic Swift Plus, tarama işlemini WIN10/11, MacOS 11/12 (M1 çipini içerir) gibi platformlarda destekler. Bu tarama yöntemi, hem yeni kullanıcılar için hem de 3D teknolojisindeki son gelişmelere adapte olanlar için mükemmel bir seçenektir. Tarayıcı sonuçları, UnrealEngine, Rhino, Blender, Maya, Meshmixer, MeshLab, TinkerCAD, SketchUp, SolidWorks, ZBrush, Unity3D, 3DMax, Cinema4D, Mudbox, Genmagic, Fusion360 gibi tasarım yazılımlarında doğrudan işlenebilir.

Güneş Işığında Tarama Magic Swift Plus, NIR Spektroskopisi kullanarak insan gözünün göremediği bir deseni nesnenin yüzeyine yansıtır. Bu sayede güneş ışığı altında rahatlıkla tarama yapabilirsiniz. Ayrıca, tarama sonuçlarını görünür ışığın etkilemesini engellemek için özel olarak geliştirilen çok spektrumlu optik projeksiyon cihazı kullanılmıştır.

Çift Tarama Modu Magic Swift Plus, çift tarama moduna sahiptir. Döner tabla modu, otomatik tarama işlemi ile kullanımı kolay bir deneyim sunar. Aynı zamanda el tipi modda kullanım da son derece esnek ve basittir. İhtiyaç duyulduğunda tarayıcıyı taşınabilir bir güç bankasıyla kullanarak açık havada da tarama yapabilirsiniz.

 

Tarama cihazını tripoda yerleştirmek oldukça kolay, kablolar bir miktar karışık gelebilir ama her şeyin yeri belli biraz inceleyerek kurulumu rahatça yapabiliyorsunuz.

Kurulumu tamamladıktan sonra cihazın uygulaması olan Jmstudio programını açıyoruz.

 Yukarıda 3 bölüm karşılaşacaksınız bunlar easy scan, table scan ve tarama sonrası düzenleme için kullanacağınız edit mode.

 Biz table scanı seçtik. Bunun için önce cihazın tablayı tanıması gerekiyor. Yani objeyi taramaya başlamadan önce tablayı tarayıp tanıtmanız lazım ki temizleme işleminde tablanın taramaya dahil olmadığını program anlasın.

 Bu sırada da tarama için cihazın mesafesini tablanın duruşunu ayarlamamız gerekiyor. Bunu yaparken program zaten bize yardımcı oluyor. Çok yakınsa ya da çok uzaksa uyarı veriyor.

Daha sonra tarayacağımız nesneyi (biz karmaşık ve orta boyuttaki bir kalp baskısını tercih ettik) tablaya yerleştiriyoruz. Mesafeyi ve konumu ayarladıktan sonra start diyerek taramayı başlatıyoruz.

Biz taramayı 4 farklı konumda gerçekleştirdik. Nesneyi kendi etrafında döndürerek farklı konumlarda taradık.

Daha sonra sağ alt köşeden uygun olan taramaları seçip ALİGN komutuna basarak bu programın 4 taramayı birleştirerek bir bütün oluşturmasını sağlayacağız.

 

Program da MANUEL BİRLEŞTİRME seçeneği de bulunuyor. Eğer OTOMATİK BİRLEŞTİRMEDE sorun yaşarsanız ya farklı konumlarda taramayı tekrar yaparak deneyin ya da manuel olarak noktaları konumlandırarak birleştirme işlemini gerçekleştirin. Biz dikey olarak taradığımızda otomatik birleştirme yaptıktan sonra görseldeki gibi bir sorun yaşadık. Manuel birleştirmeyi denemeden önce objeyi yatay olarak taramayı tercih ettik.

Ve aşağıda gördüğünüz gibi 4 farklı yatay taramayı birleştirerek tek bir tarama haline getirdi. Şimdi sıra editleyerek (FUSİON-REMOVE-REPAİR VE SİMPLİFY) objenin son halini görmeye geldi.

 

İşte taramamızın sonucu! Oldukça başarılı, en ince detayları dahi rahatlıkla yakaladığını görebilirsiniz. Program otomatik olarak boşlukları doldurup fazlalıkları kaldırıyor. Ve size böyle mükemmel bir sonuç çıkarıyor.

Tebrikler MAGİC SWİFT!

Biz Magic Swift 3D tarama cihazından oldukça memnun kaldık. Sonuçlar şaşkınlık verecek kadar mükemmeldi. Bilerek orta boyutta ve karmaşık detayları olan bir obje seçtik. Ancak daha büyük nesneleri veya daha karmaşık nesneleri de rahatlıkla tarayabileceğini anlayabiliyoruz. Magic Swift’in kullanıcılarına sunduğu vaatlerin gerçek olduğunu anlamış olduk.

Yukarıda okuduğunuz makale, size ilgi çekici gelebilir. Bu nedenle, "3D MAKERPRO LYNX 3D TARAYICI" başlıklı makalemizi okumaya ne dersiniz?

RELATED ARTICLES